Günlük hayatımızda pek çok küçük sorun canımızı sıkabilir, ya da bazen doğru bildiğimiz bilgiler yanlış çıkabilir. İşte hemen hemen çoğumuzun başına gelen küçük sorunlara cevap niteliğinde birbirinden ilginç bir o kadar da pratik 10 yararlı bilgi.

1- Tel toka tutturmaca

tel-toka

O tel tokalar hiçbir zaman istediğimiz gibi saçımızda durmaz, aynanın önünde saçımızı yaparken uslu çocuk gibi başımıza yapışır, dışarı çıktığımız an süzüle süzüle akar giderler. İşte bunun kalıcı çözümü saç spreyi! Evet saç spreyini tel tokaya sıkın ve sonrasında tel tokayı saçınıza takın, sprey tel tokayı ve saçınızı birbirine bağlayacak böylece tel toka saçınızda daha uzun süre kalacaktır.

 

 

2- Kuruyan, tükenen Eyeliner’lar

eyeliner

 

 

 

 

 

 

Eğer Eyeliner’ınız bittiyse ya da kuruduysa çok dert etmeyin. Eyeliner’ın fırçasını rimel fırçanıza sürerseniz yine aynı etkiyi alabilir ve göz makyajnızı tamamlayabilirsiniz.

3- Parlak rujlar

ruj

Parlak rujlar her ne kadar şuh bir görüntü yaratsa da bazen fazla parlaklıklarıyla can sıkabilirler. Eğer rujunuzun parlaklığını biraz almak istiyorsanız pudranızdan biraz alın ve dudaklarınıza yavaşca sürün. Bu rujun parlaklığını alacaktır. Eğer pudrayı fazlaca sürerseniz de mat bir ruj edebilirsiniz. Tercih sizin!

4- Çok amaçlı kullanıma açık bebek şampuanları  

dalin

Makyaj temizleyiciniz mi bitti? Hemen bir kaç damla bebek şampuanı alın ve yüzünüzü yıkayın, böylelikle hem yüzünüzü makyajdan arındırmış olursunuz, hem de bebek şampuanıyla cildinize temizlik sağlarsınız. Ek bilgi bebek şampuanları makyaj fırçası temizlemek için birebirdir.

5- Kuruyup sıkışan oje kapakları  

oje-kapagi

O oje hep kurur, o kapak da hep sıkışır kalır bunu sanırım hepimiz yaşadık. Oje kapağın altında kuruyunca kapağı açmak için jenin üstüne lastik bant yerleştirin. Saçma görünsede her defasında kapağı kolaylıkla açmayı sağlıyor, benden söylemesi.

6- Kuruyan dudaklar

dudak-nemlendirici

Eğer dudaklarınız kuruduysa ve ateş saçıyorsa tek yapmanız gereken şeker, yağ ve bal üçlüsünü karıştırıp dudaklarınıza sürmek. Bu sayede dudaklarınız nemlencek ve masajla birlikte ölü derisinden de kurtulacaktır. Ayrıca karışımı uzun bir süre dolapta saklayabilirsiniz.

7- Sabah uyanamayanlar için

yuz-maskesi

Eğer sabah kendime gelemiyorum, ben sabah insanı değilim diyorsanız bir kaba kahve, limon ve biraz yağ koyup karıştırın. Her sabah bu karışımla yüzünüzü yıkadığınızda kahve kokusu sizi uyandıracak, limon ve yağ da cildinizi nemlendirecek. Bir taşla iki kuş!

8- Kurumayan oje yapmışlar

oje-kurutma

Kurumaz, hele iki kat ise asla kurumaz. Böyle bir durumda kurutucunuz da yoksa sinir krizi geçirmemek için bir kaba buzlu suyu doldurun ve parmaklarınızı suya batırın. Soğuk su ojenin daha çabuk kurumasını sağlayacak ve ojeleriniz bozulmadan kurayabilecek.

9- Oje kurtarma yöntemleri

oje

Ojeler her kullanımda yavaş yavaş kurumaya başlar ve çoğu zaman siz bir şişeyi bitirmeden o oje olduğu yerde kurur kalır. Böyle bir durumda ojeyi çöpe atmayın, aksine içine birazcık aseton dökün ve fırçasıyla karışıtırın, oje tekrar sulanacaktır. Asetonu çok koyarsanız ojenin rengini çok açarsınız bu da aklınızda olsun.

10- Bir çivi çakamamak

civi

Çivi çakarken sürekli elinize vurma korkusu yaşamayın. Çiviyi bir mandalla sabitleyin ve bu şekilde çalışın. Elinize yazık.

İlginç pratik bilgiler serisi devam edecek. Sizin de böyle küçük tüyolarınız varsa lütfen paylaşın. Bir sonraki yazıya kadar sevgiyle kalın.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER