Saç renginizden çabucak sıkılıyor ve boyanız geldiğinde kuaföre gitmek yerine evde saç boyası yaparak saçlarınızın tonunu ayarlamak istiyorsanız evde saç nasıl boyanır bu konuda araştırma yapma ve saç boyama yaparken saçlarınızın ve teninizin zarar görmemesini sağlamalısınız.

Evde Saç Boyamak

Satın aldığınız ambalajlı boyaların üzerinde yazan kullanım talimatlarına harfiyen uyum sağlayarak sizler saçlarınızın zarar görmeden boyanabilmesi sağlayabilir. Ayrıca kendi sağlığınız kadar evde saç boyası uygulamanızı gerçekleştiren kişinin teninin de zarar görmemesine dikkat etmelisiniz. Saç boyama işlemine gelince evde saç boyama nasıl yapılır diye düşünenler için öncelikli olarak saçlar uzun ise bölümlere ayrılarak kafa en alttan başlamak suretiyle sırasıyla boyanmalı ve en sonunda boyalı saç taranarak boya uçları yedirilmelidir. Sonrasında kafaya geçirilen başlık ile boyanın üzerinde yazan süre kadar bekletilmeli yıkama işlemi şampuansız bir şekilde yapılmalıdır. Saç boyadan tamamen arındırıldığında sıkılarak kullanım için kutuda bulunan saç kremi saça uygulanarak iki dakika bekletilmelidir. Ardından kurulanmanın ardından saç havluya iyice sarılmalı, kurulanmalı ve kurutma makinesi ile kurutulduktan sonra renginin istenilen ölçüde değişip değişmediği kontrol edilmelidir.

Birçok saç boyası ve kozmetik firmasının sizlere sağlamış oldukları çeşitli renk ve çeşitte saç boyaları sizlerin de tercihi olabilir ancak bu boyaları kullanırken saç renginizin koyuluğuna ve boyanan seçimine dikkat etmelisiniz. Her konuda olduğu gibi saç boyama konusunda da ucuza kaçmak yerine daha kaliteli ve doğal içerikli ürünleri tercih etmelisiniz.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER