Bu aralar en büyük keyfimiz Emirgan’daki EspressoLab’da kahve yudumlamak. Bir süredir bu mekanın müdavimi olduk diyebiliriz. Emirgan’da caminin hemen karşısında kalan mekan iki katlı. Alt kattaki bahçesinde ağaçlar altında kahve içmek mümkün. Üst katta ise boğaz manzarası hakim.
Biz buraya ilk geldiğimizde mega boy Oreo kekleriyle aklımızı almışlardı. Sonra tekrar geldik kek için ama kalmamıştı, bizde cookie’lerini denedik. Tatlıları gerçekten lezzetli. Bu kafenin bir özelliği de kahveleri siz sipariş verdiğinizde pişirmeye başlamaları. Yani size özel taptaze kahve içebiliyorsunuz.
Fiyatları da hiç uçuk değil, boğazın dibinde olmasına rağmen 5-10 TL arasında fiyatlar değişiyor. Benim favorim bu sıralar hava sıcak olduğu için hep Ice Latte’den yana ve kocaman kahvenin fiyatı da 8 TL.

ice-latte
Özellikle bilgisayarları alıp sessiz ve ferah bir yerde çalışmaya tercih edenlerdenseniz burası tam size göre. Alt kattaki masalar çalışmaya daha uygun ancak üst katta da priz ve internet mevcut.
Biraz araştırma yapınca EspressoLab’ın bir franchise olduğunu öğrendik. Hem Türkiye’nin farklı illerinde, İstanbul, Ankara, Bursa gibi hem de Bahreyn, Kahire ve Bosna Hersek gibi şehirlerde de şubeleri varmış.

espressolab
İstanbul’da artık her yer tıklım tıkış, kalabalık özellikle bu sıcak havalarda haftasonu dışarı çıkınca kendini daha çok hissettiriyor. Emirgan’da bu sessizlik bizi çok mutlu etti açıkcası. Bir de Emirgan Cami’ye Lure Modül atanlar var sürekli Pokemon hayranlarına duyrulur;)
Emirgan’a yolunuz düşerse bu şirin mekana uğrayın derim. Zincir kahve firması olmasına rağmen biz hiç öyle hissetmedik. Hatta şuan EspressoLab’ın üst katından yazıyorum bu satırları, valla püfür püfür esiyor :)
Merak edenler için EspressoLab internet adresi ve Facebook sayfası.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER