Kış bitmek üzere.. Yakalandığımız onca yağmur, dışarıdaki toz çamur. E malum hava soğuk diye saç kurutma makinesiyle da aşk yaşıyoruz, saçlarımızı iyice yorduk tükettik. Benim gibi sizde biliyorsunuz ki saçı yıpratınca ne kadar kestirirseniz kestirin o eski parlaklığı bir türlü geri gelmiyor. O yüzden sürekli dikkat etmek lazım. Özellikle benim gibi kuru saç yapısına sahip kişilerin sürekli, yaz kış demeden bir ya da birden fazla ürün kullanması gerekiyor.

Yazıya geçmeden sizi saçımla tanıştırayım, kendisi oldukça şekilsizdir; nereye çekerseniz oraya gelir.  Nem bulduğu an hiddetlenir kabarır, suya girince havası söner çok tatlı durur. Ama orijinal haliyle çok çekici değildir açıkçası.

Daha önce pek çok ürünü denedim, biraz da olsa elektriklenmeden kurtulmak için evde kendin yap tarifleri de uyguladım. Hala her ay hindistan cevizi sütü kürünü uygularım mesela, saçıma da çok iyi gelir, ama sürekli bir çözümüm olmamıştı hiç.

loreal-elseve-kremLoreal Elseve’in Mucizevi Yağ’ını herkes biliyor artık zaten, 13 liraya satılan muhteşem kokulu bir yağ. Fazla kaçırmazsanız da yapılı saçın havasını alıp elektriklenmeyi önlüyor (ki ben de bu ürünü saçımı her şekillendirdiğimde damla damla kullanıyorum). Ama ne yalan söyleyeyim Elseve’in diğer ürünlerini kullanmak hiç aklıma gelmemişti. Watsons’da yine bu mucizevi yağ serisinin kremini görünce deneyim diye aldım. Şimdi yağ zaten ağırlaştırıyor saçı ve her ne kadar her ürün yok biz ağırlaştırma yapmayız dese de bu bir yalan. Bu ürünü bir de temiz ıslak saça kullanmak ve durulamamak gerekiyor. Şüpheci yaklaşsam da aldım ve kullandım. Sonuç rezalet! Saçım yapış yapış ( mükemmel kokuyor o ayrı)  ve daha yeni yıkamışım. Bilerek ertesi günü bekledim nasıl olacak diye, günlerdir yıkanmamış diplerinden uçlarına yapışmış sönük saçlarım var. Tabi yıkadım saçlarımı sonra tekrar denedim ve bu sefer kutunun üzerinde yazdığı gibi fındık büyüklüğünde kullandım. Sonuç bu sefer mükemmel. Ben ilk seferde biraz abarttım içindeki yağ oranını bilmediğimden sanırım o yüzden yapış yapış oldu.  Şimdiden size de söyleyeyim içindeki yağ oranı oldukça fazla. Banyodan sonra birazcık saça sürün ve saç kurutmayla kurutun saçınızı, elektriklenme yok gerçekten de. Yani tabii ki de minimum seviyede hala var ama bu saçınızın yapısına da çok bağlı. Sonuçta ben çok memnun kaldım bu üründen her banyo sonrası vazgeçilmezim. Bir de mükemmel kokuyor. Bir kaç küçük ek bilgi;

– Ürünün kutusunu sıkınca çok geliyor elinize, dikkat edin,

– Mutlaka ıslak saça uygulayın ve durulamayın, bir de benim gibi gidip saçınızın üstüne sürmeyin, diplerden de uzak durun,

– Elseve’in aynı serisinin şampuanını da alın ve saçınızı da onunla yıkayın gerçekten birbirlerini tamamlıyorlar ve kokuları aynı,

– Ürün benim gördüğüm kadarıyla çoğu yerde var ve fiyatı da çok makul. Elseve şampuanı 10.99 TL’ye, Elseve saç kremini de 12.99 TL’ye Watsons’dan aldım. Kampanyalarla farklı fiyatlara bulabilirsiniz bu ürünler.

– Şampuanı da kremi de iki ayı aşkın zamandır kullanıyorum, 2. kutu şampuandayım ama krem hala full, ve her saçımı yıkamadan sonra da kullanıyorum.

– Bu iki ürünü sürekli kullanınca tabi Elseve Mucizevi Yağ’a gerek kalmadı onun pabucu biraz damda bu aralar.

Son olarak ürün saçımda bir ağırlık yapmadı hakikaten ama gerçekten ne kadar kullandığınız çok önemli, miktarı birazcık fazla bile kullansanız bir ağırlık ve yağlı görüntü oluşabiliyor. Bir de internette biraz araştırınca farkettim ki ürün sivilcelenme yaptı, saç yapımız bozuldu diyenler olmuş. Ben böyle sorunlarla karşılaşmadım ama dediğim gibi benim saçlarım çok çok kuru olduğu için zarar vermemiş olabilir.

Elseve’le maceram böyle. Sormak, söylemek istedikleriniz olursa yorumlarda belirtin lütfen, özellikle de bu sivilcelenme konusunda. Sonraki yazıya kadar mutlu kalın.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER