Polonezköy Legend Park Otel

Bu haftasonu İstanbul’dan uzaklaşalım niyetiyle Polonozkey’de Legend Park Otel’e gittik. Ben zaten bu oteli başka bir arkadaşımdan duyduğum için önceden rezervasyon yaptırmıştım, Haggar’a da sürpriz oldu diyebilirim.  Rezervasyonu gitmeden 2 hafta önce yaptırdım ama önce oteli aradım fiyatlarını almak için. Oda kahvaltı 2 kişi 200 TL, akşam yemeği de dahil olursa 270 TL olur dediler. Booking.com’da akşam yemekli – ki yarım pansiyon diye geçiyor- 228 TL’ydi ben de Booking’den yaptım rezervasyonu.

Legend Park Otel ilk izlenim

Öncelikle biraz Polonezköy’den bahsedeyim. Ben ilk defa gittim ve bu kadar yakın olduğunu da bilmiyordum. Beykoz’u geçince hemen yeşillikler arasına giriyorsunuz ve Cumhuriyet Caddesi boyunca sıra sıra Polonezköy otelleri dizilmiş durumda. Yol üzerinde taze meyve sebze satan yerler de mevcut. Ayrıca oteller arasında marketler de var. Yarım saatlik bir yolculuk sonrası otele vardık. Oldukça sessiz ve ağaçlar arasına dizilmiş 2 katlı villalardan oluşuyor tesis. Resepsiyona girdiğimizde bizi çok güleryüzle karşıladıklarını söyleyemeyeceğim açıkçası. Kimliklerimizi alıp Booking.com‘dan mı alışveriş yaptınız dediler biz de evet dedik. Oda anahtarımızı verip ilerde en sondaki bina ikinci kat deyip bizi kendi halimize bıraktılar. Ve tabi ki kaybolduk. Yani otelde bir kişi bile buyurun bu taraftan, odanız şurada, ya da şu bina falan demiyor. Kendi başınızasınız. İlk girdiğimiz bina yanlıştı, neyse ki sonrasında doğru odayı bulduk.

Odaların Durumu

Oda korkunç derecede kötü. İlk girdiğinizde iğrenç bir koku alıyorsunuz ki ben bunu herhalde havasızlıktandır diye yorumladım ama meğer kokunun sebebi banyoymuş çünkü banyoda havalandırma yok!! Banyonun kapısını kapatıp içeriyi havalandırdık klimayı açtık da biraz rahatladı içerisi. Odada standart şeyler vardı, tv, bir tane çift kişilik ( ama aslında 1 buçuk kişilik) yatak, soğutmayan mini bar ve komidin. Odaların balkonu da var, ama balkonda masa yok iki tane sandalye sadece.  Odaya biraz yerleştikten sonra havuza doğru yol aldık.

Legend Park Otel Havuzu Nasıl?

Havuz oldukça küçük, etrafında puflar ve şezlognlar var, ilk gittiğimizde ki saat 2 buçuk civarıydı ve kalabalık değildi, ama sonra insanlar geldikçe zaten küçük olan havuz iyice doldu taştı. Havuz temiz mi? Asla değil, içinde yüzen böcekleri geçtim bikere zaten su sıcacık ve belli temizlenmediği. Havuz başında bir tane garson var ve içeriden istediğiniz yiyecek ve içecekleri getiriyor. fiyatlar nasıl derseniz patates kızartması 10 Tl ama kola 7 TL, kahve 3 TL ama bira 13 TL. Hamburgerler de 17 TL civarı. Yani aslında ucuz değil, özellikle kola 7 TL büyük saçmalık. Havuz tüm olumsuzlukları saymazsak arkasındaki muhteşem Polonezköy manzarasıyla çok büyük artıya sahip ama dediğim gibi küçüktü ve temiz değildi.

polonezkoy-yuzme-havuzAkşam Yemeği

Akşam yemeğine geçmeden yaşadığımız bir sıkıntıyı daha anlatayım. Havuzdan odaya döndüğümüzde klimanın odayı su içinde bıraktığını gördük yerler falan batmıştı. Klimanın tam altında da TV olduğu için tüm su TV’ye de gelmiş ve kabloların açıkta olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım. Neyse teknik ekip geldi, bir saat onu düzeltmekle uğraştılar bir daha da yapmaz dediler ve gittiler. Odayı değiştirmek istiyoruz dediğimizde de başka odalarının olmadığını otelin full olduğunu söylediler. Bunun yalan olduğunu da akşam yemeğinde anladık çünkü toplamda 10 masa doluydu ve diğer masalar bomboştu. Neyse klima derdi çözülünce 7 buçuk 8 gibi akşam yemeğine gittik. Yemekte atmosfer mükemmeldi, tam bir yaz akşamı, ağaçlar altında masalar, bol oksijen.Polonezkoy-aksam-yemegiBiz yarım pansiyon olduğumuz için yemekte menüden neler söyleyeceğimizi sorduk. Park Izgara isimli bir karışık ızgaralı hariç diğer yemeklerden birer tane söyleyebilirsiniz  dediler. 1 tane başlangıç, 1 ana yemek, 1 meze tabağı şeklinde. Izgaralarının fiyatı normalde 25-45 TL arası. Izgara et söyledik. Ve yemekler inanılmaz başarılıydı. Verdiğimiz ücrete içkiler dahil değildi, ancak duble rakı 20 TL, beyaz şarap 15 TL, fiyatlar normaldi. Şefleri gerçekten her tabağı özenle çalışmış, etler mükemmel marine edilmiş, ve taze tereyağıyla yapılmıştı. Yemeklerden çok memnun kaldık açıkçası. Akşam 9 gibi de canlı müzik çaldı, 80’ler 90’lar Türkçe şarkıları çok  güzel söylediler ve müziğin sesi bizi hiç rahatsız etmedi, öyle muhabbet kitleyen bangır bangır müziklerden değildi yani.

Ertesi gün ve Polonezköy Kahvaltı

Kahvaltı servisleri sabah 8.30- 10.30 arasında ve açık büfe şeklinde. Kahvaltı peynir zeytin çeşitleri, poaça simitler, omlet, yumurta, sosis ve taze meyveler vardı ve her şey çok tazeydi. Çok çeşitle göz doldurmak yerine az ama lezzetli ürünleri tercih etmişler. Kahvaltı yı da çok beğendik ve afiyetle gömdük :)

Kahvaltı sonrası hızlı bir yüzme seansı, duş, check out ve İstanbul’un dumanlı havasına tekrar merhaba. Biz genel olarak bu oteli beğendik ama gerçekten yönetimsel sorunları çok fazla. Çoğu şeyi zaten bir gün kalacağız diye önemsemedik, odadaki sorunlar ve klima gibi, ama 2 gece kalsak büyük sorun olurdu.  Polonezköy otellerini ilk defa denedik ve hafta sonu şehirden kaçmak için güzel bir tercih. Tekrar bu otele gider miyiz? Haggar gideriz diyor, ben çok emin değilim. Gidersek yazarız :)

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER