Doğal sağlıklı istediğiniz şekle kolayca giren uzun saçlara sahip olabilmek birçok kadının hayallerini süslemektedir. Uzun ve güzel saçlar çok fazla şekil vermeye gerek duymadan sizi her ortamda kolayca takip edebilmenizi sağlarken bu saçlara nasıl kavuşacağınız konusun da araştırma yapmalı ve evlerinizde çok kolayca erişebileceğiniz ürünler ile çeşitli kürler ya da maskeler hazırlayarak sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Peki saç uzatan yöntemler hangileridir? ve sizler hangi maske ve kürler ile böyle güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

sac-uzatma

Sağlıklı Saç Uzatma

Peki sağlıklı saç uzatma nasıl olacak diyorsanız öncelikli olarak saçlarınızın uzattığınız dönemde çok daha bakımlı ve sağlıklı olmasını sağlamalı böylece saç için gerekli olan besinlerin saç uçlarındaki kırıklara harcanmasına engellemelisiniz. Genel olarak saçınız ve saç tipiniz bakımlı ve canlı olmalıdır. Bunun dışında güzel uzun saçlar için sizler yumurtalı, ballı ve zeytinyağlı karışımlar hazırlayarak saçlarınızın günlük bakımına ek olarak saçınızı inceleyebilir ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Aktarlardan satın aldığınız saç uzatan bitkilerden oluşturulmuş şampuanlar ve kürler de bu işlemin hızlanmasına katkı sağlayacaktır ve şampuanı bunlardan biridir.

Reklamlarda ve birçok sitede saç uzatan mucizevi şampuan olarak satışa sunulan çeşitli ürünler saçlarımızın hızlı uzamasına katkı sağlarken bunun yanında saç derinize zarar verebileceğinden dolayı kullanımı önerilmez. Bu kadar hızlı uzama etkisi saçlarınızda deformasyona neden olabileceği gibi saçlarınızın renk pigmentlerinin de olumsuz etkilerin gözlenmesine neden olabilir.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER