Günlük olarak saçlarınız için ayırdığınız zaman oldukça fazladır ve saçlarınız cildiniz kadar özen gerektiren en önemli görsel etkendir. Kimileri ya dışa fön şeklinde saç tercihinde bulunurken kimileri de maşa ile şekillendirmeyi tercih ederek saçlarının uçlarında özellikle bukleyi tercih ederler. Peki saç maşası nasıl yapılır ve bu ürün saça zarar verir mi?

Saça maşa yaparken nelere dikkat edilmeli?

Saça zarar veren dış etkenlerin başında son zamanlar da saç düzleştirici ile saç maşası gibi yüksek ısılı ürünler gelmektedir Bu ürünler kişinin saçlarına bakım göstermemesi halinde büyük sorunları doğurarak saçının tamamen koparak kelliğe dahi neden olabilir. Sürekli olarak bu tür ürünlere maruz kalan saçlar da yapılması gereken en önemli konulardan bir tanesi saça düzenli olarak bakım yapılması ve önemini kaybetmemesi için kullanılması gereken nemlendirici ürünlerdir. Özellikle yaz ayların da saç maşası ve güneş ısısı da ütü gibi oldukça yıpranmasına neden olur.

masa
Saç düzleştirmede olduğu gibi temizlenip kurutulan saç bölümlere ayrılır ve en alttan başlayarak sarmaya başlanır. Sarma işlemi tamamlandıktan sonra maşa saçta bir süre bekletilir ve daha sonra bukleler oluştuğundan emin olunduktan sonra bırakılır. Bu işlem tüm saçlar bitinceye dek uygulanır ancak dikkat edilmesi gereken bir konu saç ayrımı nasıl iyi yapılması ve saçın bölümlere ayrılarak şekillendirilmesidir. Maşa ile şekillendirdiğiniz saçınızı gün içerisinde istediğiniz şekli verebilir hatta isterseniz bağlayabilir veya toplayabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER