Gözler şüphesiz ki kadınların en çok dikkat çektikleri ve bakışları üzerlerine topladıkları en önemli bölümdür. Makyaj konusunda da gözlere en çok işlemin gerçekleştirildiği ve özel önem verilmesi gereken bölüm olması nedeniyle dikkat çekmektedir. Peki en çok merak edilen sisli göz makyajı nasıl yapılır?

Sisli Göz Makyajı Tüyoları

Bakışlarınızın doğru görünmesini sağlayan bu farklı göz makyajı modelini uygulamayı düşünenler hangi ürünleri kullanacaklarına karar veremiyorlarsa tavsiyemiz belirli markaların bu makyaj için uygun olan sünger ve kalemli ürünlerdir. Ten makyajınızı ve göz makyajınızı alt zemini oluşturduktan sonra gözünüze kalem yardımı ile çektiğiniz eyleyneri sünger kısmıyla koyudan açığa doğru yaymalı ve gözlerinizin kapak kısmına geçtikçe dokunuşlarınızı hafifletmelisiniz. Gözaltında da aynı işlemi uygulayarak muhteşem bir şekilde göz şeklinizi ortaya çıkararak gözleriniz de buğulu bakışlara ortaya çıkarabilirsiniz.

Muhteşem bir görünüm için tılsımlı göz makyajı görüntüsü sağlayan sisli göz makyajı sonrasında dudaklarınıza uygulayacağınız hafif tonlardaki Ruj ile retro tarzı yakalamak isteyenler için koyu tonlardaki uygulamanın ardından sürerek makyajı sonlandırabilirsiniz. Kusursuz bir görünüm sağlayabilmek için ufak ipuçları ve modayı takip etmek sizin ihtiyacınız olan şeylerdir. Ufak dokunuşlar sizin muhteşem görünmenizi sağlayabilir ya da yaptığımız ufak hatalar makyajınızın kusursuz bir görünüm sağlamasına değil kusurlu bölgelerimizi ön plana çıkarmasına da neden olabilir. Kadınların en çok yaptıkları hatalardan biri küçük gözlere sahip kadınlar iri gözlü görünmek için gözlerinin altında kalem çekerken kalem onların gözlerinin daha da küçük görünmesine neden olabilmektedir.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER