Bu yıl yaz tatili için World of Wonders otellerini tercih ettik ve Kremlin Otel’de konakladık. 7 gece 8 günlük tatile 4 kişi gittik ve işte yaşadıklarımız.

Öncelikle otel kocaman. İnanılmaz büyük bir tesis. İçeri girdiğinizde kocaman bir lobi sizi kaşılıyor ve lobide market bar resepsiyon ve farklı yerler mevcut. Check-in’de çok sorun yaşamadık açıkcası. Gittiğimizde saat sabah 9 civarıydı, 11 gibi bizi odalarımıza aldılar.

Bizim odalar arkaya bakıyordu ve oldukça sakindi, ama sanırım havuza bakan odalarda gürültü oluyordur. Oda sandart 2 kişilik bir odaydı, mini barda hergün kola efes, meyve suyu ve su yenileniyor ve ücretsiz.Odadaki televizyonda idare ederdi en azından izlenecek kanallar vardı. Banyo çok başarılıydı, duş ve küvet gayet temizdi. Zaten oda genel olarak gayet temizdi. Odaya yerleştikten sonra havuza indik.

Havuz kocaman 1.35 ve 2.10 olarak ayrılmış ama oldukça büyük o yüzden istediğiniz alanda takılabiliyorsunuz. Havuzun etrafında 2 tane bar var, biri daha başarılı diğerine göre. Havuz temizdi ve derin kısmının olması da yüzmek için iyi bir seçenekti.

WoW Kremlin Yemekler

Sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği 3 ana öğün. Kahvaltıda çok seçenek yok açıkcası, öğle yemeği ve akşam yemeğinde seçenek daha fazla. Kahvaltıdan sonra bir iki saat ara var o kısmı animatörler dolduruyor. Sonra öğle yemeği, Buarada ana öğünlerin hepsi aynı restorantta veriliyor. Öğleden sonra fastfood çadırında burger makarna tarzı yemekleri bulmak mümkün. Aynı şekilde gözleme çadırı da öğleden sonra açık. Bu çadırda da gözleme börek ve mantı var. Hiç beklemiyorduk ama börek ve mantı inanılmaz başarılı. Aynı şekilde kebap servis edilen çadır da hemen havuzun yanında burda da köfte lahmacun ve pide servis ediliyor. Yemekler oldukça lezzetliydi. Tatlılarda iyisi de vardı kötüsü de. Ama deniz mahsulü seviyorsanız her akşam çıkan balık dışında hiçbirşey yoktu. Biz bir akşam Meksika restorantını denedik, 5 Euro küver ücreti var. Fakat çok kötüydü Türk işi Meksika yemekleri olmamış açıkçası.

İçki Faslı

İçkiler çok kötüydü ne yazık ki, biralar su, şaraplar acı. Kokteyl zaten yapılmıyor.Yalnızca gece yarısına kadar açık olan bir bar var lobinin üst katında orada mojito falan yapıyorlar ama içki kalitesi çok düşük.

Animasyon

Animasyon ekibi eğlenceliydi zaten otel Rus ağırlıklı diye ekip de Rus çalışanlardan oluşuyor. Aktiviteler hiç sıkmadı, kafa da şişirmedi açıkcası, tam kararında bıraktılar. Gündüz havuz oyunları vardı akşam da anfi de şovlar vardı. Anfi şovları başarılıydı, sihirbaz gösterileri  ve dans şovları vardı ama Türk gecesinde yapılan şovlar çok başarısız, dansözler oynayamadı bile.

Küçük Tüyolar

– Odayı havuzdan uzak tutun 3000’li odalar merkeze hem yakın ama sese uzak.

– A la carte restoranlara boşuna 5 Euro vermeyin. Enchilada istedik kaşarlı tavuk dürüm yedik.

– İçkiler başarısız asla shot atmayın, mümkünse kokteyli lobinin üstündeki Piyano Bar’dan alın.

– Türk Gecesi’inde gelen satıcılardan bir şey almayın, otele 10 dk mesafede alışveriş merkezleri var, taksimetreyi açtırın, 12 lira yazıyor.

– Otelin hemen yanında kardeş otel Topkapı Palace var, ve Topkapı’nın her şeyinden yararlanabiliyorsunuz. Topkapı’da yemekler daha başarılı, çeşit çok soğuk kahve de var. Yemekleri burada yiyin Kremlin’den çok daha iyiler.

– Denize biz girmedik ama komple kumdu, çakıl taşı falan yok ama sahilde bar da yok aklınızda olsun.

-Havaalanından 20 dk sürüyor otel ve 55 Tl yazıyor, transfer ayarlamaya hiç gerek yok.

Bir daha gider miyiz? 7 geceye kişi başı 1250 Tl verdik ve otelin fiyat performansı çok yüksek. Hem temizdi hem de aç kalmadık. Gideriz herhalde bir daha :)

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER