Yağlı ciltler çoğu zaman kadınların en çok zorlandıkları cilt sorunu olsa da yağlı ciltler kendini beslediği için kuru ciltlere göre daha genç kalır ve hızlı kırışarak yaşlanmaz. Kuru ciltler ise sürekli olarak özel bakım ister ve nemli kalmasını sağlamak için ciltte belirli kürler ve kremler kullanarak nemli kalmayı ve besli görünmeyi sağlamak gerekir.

Yağlı Ciltler için Pratik Bilgiler

Yağlı ciltler için görsel olarak kişileri oldukça rahatsız eder ve sürekli olarak tonik ya da maske yardımıyla cildin yağ seviyesi kontrol altında tutulup aşırı yağlanmasına neden olduğundan siyah gözenekler ve bunun gibi temizliğe dikkat edilmediğin de oluşacak akneler cildi zorlar. Özellikle yağlı ciltlerde makyajın bozulmadan kalmasını sağlamak da oldukça zordur. Makyaj uygulamasının ardından genel de yaz aylarında terle birlikte ciltten makyajın akması ve kötü bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelir.

yagli-cilt

Yağlı ciltler için tüyolar ise oldukça fazladır. Cilt temizliğinde kullanabileceğiniz limon suyu yağlı ciltler için oldukça etkili bir çözüm olur. Yine tonik olarak kullanabileceğiniz gül suyu yağlı ciltler için uygundur. Bal ve limon ile birlikte cilt lekelerine uygulayabileceğiniz karbonat gibi ürünler yağlı ciltler de kuru ciltler için çoğu zaman tehlikeli olsa da yağlı ciltler için ideal leke çıkarıcı ve maske olarak kullanılabilir. Sizde karmaşık bir cilt yapısına sahipseniz özellikle burun çevrenizde oluşan siyah noktalar ve yaralanmalar için yağlı ciltler için pratik bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Henüz Yorum Yok

CEVAP VER